niedziela, 8 września 2013

13. Your Answer is My Secret...

Dein Geheimnis

Hello Ludki !
 Piosenka jest tłumaczona przeze mnie. 100 lat nie dodawałam tłumaczeń , a to moje pierwsze z języka niemieckiego.  Uwielbiam Glasperlenspiel - to na prawdę świetny zespół.  Jakoś wcześniej nie słyszałam , żeby niemiecki brzmiał tak ładnie i melodyjnie.

 Tak wgl to witam w kolejnej już 13 notce! Słabo mi idzie dodawanie notek , strasznie mi się nie chce... Wolę oglądać seriale i pić herbatkę. Ale jak mus to mus. 29.09.2013 ten blog będzie miał już rok egzystowania w blogsferze. Mam nadzieję , że uda mi się coś zrobić na tę okazję. Może nie będzie to jakaś " impreza graficzna" , ale notka na pewno się pojawi , więc jej wyczekujcie!  Rok szkolny się skończył , a ja ruszyłam do szkoły. Pełna obaw i Hugo wie czego pojechałam na wycieczkę integracyjną. Trafiłam do domku 11 osobowego i dostałam pokój " Forever Alone". Domek był podzielony na 4 pokoje dwa po 3 osoby , jeden 4 osobowy i jeden jednoosobowy.  Po wejściu do domku okazało się , że nie ma w jednej z łazienek światła... I chwała za to ! Jakby w obydwu było światło to bym się do żadnej nie dostała. No bo jak dzielić łazienki z tyloma dziewczynami ? Wyobrażacie sb poranne wyjście na śniadanie , gdzie każda musi się pomalować ? No ale to tylko 2 noce, dało się wytrzymać, a kolejka do łazienki bez światła była o wiele mniejsza. Dziewczyny były bardzo sympatyczne i całkiem miło się z nimi rozmawiało, ale przysięgam , że jak jeszcze raz usłyszę o " chłopaku bez koszulki" to puszczę pawia! Ile można o chłopakach gadać? A jak się zapytałam co chcą pisać na maturze , to nikt nic nie wiedział. Dobra , może jestem nudziarą , ale strasznie się tym wszystkim denerwuję. 
Dowiedziałam się , że wszyscy szydzą z "humana" i przyjęło się " HUMAN-TUMAN"- co nawet lubię , bo mogło być gorzej. Na wycieczce tylko wieczorkami szłam na 2 godzinki do Tosterka i moich znajomych ( bo większość jest w Bio-med) i tam gadaliśmy o naszym gimnazjum i podobnych sprawach. O 23 ładnie wracałam do domku. W ciągu dnia mieliśmy zajęcia integracyjne i było nawet , nawet. Mamy w klasie 4 Wiktorie i mnie...Wiki - nie Wiktorię. 

 U nas w szkole nie ma dzwonków. I " brak dzwonka" jest na 7:50. I ja oczywiście nie mogę dojechać. Bo ja na 7:49 dojadę na przystanek przy szkole , a jeszcze dobiec to co najmniej 5 minut.  Więc wstaję o 5 rano , żeby busem o 6:14 wyjechać z mojej wioski , potem w centrum przesiąść się na 80 o  6:4coś i dojechać przed szkołę na 6: 50 ( przy czym szkoła otwarta jest od 7:00). Niewyspana wchodzę na lekcje i prawie wgl nie słucham nauczycieli. Na przerwach z nikim nie gadam i jak to powiedziała moja mama " alienuję się ". Nie umiem się jakoś z kimś zgrać, ale to dopiero dwa dni . Jeszcze wszystko przede mną. Jestem strasznie zestresowana , boli mnie brzuch i nie jem nic w szkole , bo nie jestem w stanie.  
Od Tosterka dowiedziałam się , że pani od chemii już nie lubi humanów, chodź jeszcze nie miała z nami lekcji, co mnie bardzo irytuje, bo chcę pisać maturę z chemii i nie po to tyle godzin pracowałam  na korepetycjach i zajęciach " wyrównawczych" , żeby teraz ktoś mnie na starcie traktował jak kretyna. 
Pocieszenie jest takie , że jestem w dobrych grupach językowych i ciesze się z tego bardzo. 
Na razie  nie czuję sie dobrze w tej szkole. Nasza szkoła reklamuje się " wspaniałą atmosferą" - gdzie ona jest ?!

  I tym optymistycznym akcentem...może bardziej pesymistycznym niż zwykle kończymy notkę. A oto prace, które udało mi się ostatnio zrobić. 

3 komentarze:

 1. Nie ma co się na razie zrażać do klasy. Z doświadczenia wiem, że najbardziej zbliżają prace grupowe i wf. Dopiero zaczął się drugi tydzień szkoły, więc wiadomo, że musisz się przyzwyczaić. To całe gadanie o nauczycielach, to moim zdaniem tylko straszenie. Nas w liceum też straszyli ale w sumie nie było tak źle. Byliśmy ulubioną klasą prawie wszystkich, mimo, że mieliśmy profil humanistyczny. Poradzisz sobie :)

  Dodatki są naprawdę bardzo ładne. Moimi ulubieńcami jak zwykle są nagłówki: 1 i 4. Co do sygnatur najbardziej przypadła mi do gustu ta środkowa, chociaż ostatnia też nie jest zła.
  Pozdrawiam serdecznie ^^

  OdpowiedzUsuń
 2. Dlaczego tak daleko do szkoły masz? Wstawanie o tej godzinie jest straszne-,- Z rana zawsze to mój humor był taki -.- A poprawiał się dopiero wtedy gdy wracałam do domku z pracy :D

  Grafika śliczna! Co mi się najbardziej podoba to ta ikonka z Miley i nagłówek z nią :D Oraz ta trzecia sygnaturka i trzeci nagłówek :)
  Jak tak patrzę na trzecią sygnaturę to taki efekt widzę w niej zimowy :D
  Więc wyczekuję 14 notki! :D Pozdrawiam ;*

  OdpowiedzUsuń
 3. Zakochałam się w kolorach w ikonce z Hannah Montana ♥ są takie wakacyjne że chce mi się płakać na myśl że juz nadchodzi zima : ( Uwielbiam Twój szablon, Luuucy! *_* Dodaje Twojego bloga do zakladek Odwiedzam/polecam : ) Pozdrawiam i zapraszam na baack-to-december.blogspot.co.uk

  OdpowiedzUsuń